Results By Event
9th Bearcat Masters SCM Invitational
Saturday, October 24, 2015
Event 17
Search Criteria
Results
Events
4
200M Free SC
5
100M Back SC
6
50M Free SC
7
200M IM SC
8
100M Fly SC
9
50M Breast SC
13
200M Back SC
14
100M Breast SC
15
50M Back SC
16
200M Fly SC
17
100M Free SC
18
50M Fly SC
19
200M Breast SC
20
100M IM SC
Age
Groups
18-24 F
18-24 M
25-29 F
25-29 M
30-34 F
30-34 M
35-39 F
35-39 M
40-44 F
40-44 M
45-49 F
45-49 M
50-54 F
50-54 M
55-59 F
55-59 M
60-64 F
60-64 M
65-69 F
65-69 M
70-74 F
70-74 M
75-79 F
75-79 M
80-84 F
80-84 M
85-89 F
85-89 M
90-94 F
90-94 M
95-99 F
95-99 M
100-104 F
100-104 M
105-109 F
105-109 M
Swimmers
Adele Goldberg
Alan Heskins
Alexander Bezugliy
Alisha Kennell
Alister Ramirez-Marquez
Andrew Kane
Ariel Osharenko
Barbara Charles
Benjamin Wyckoff
Bernardo Palomera
Beth Giersch
Bob Kolonkowski
Bradford Butler
Brian Goldberg
Brian Koralewski
Bridget Sisk
Cecile Martineau
Charles Smith
Christopher Luboja
Cipriana Cuevas
Colette Berry
Craig Goodwin-Ortiz de Leó
Craig Saint-Amour
David Graubard
Douglas Gallagher
Edward Wallace
Elke Hofmann
Elyssa Johnson
Eric Bugby
Eric Zhai
Garcia Nicholas
Garcia Nick
Gary Biester
Grace Chang
Honorata Zaklicki
Ivana Nitzova
Jacek Slowikowski
Jaimie Monahan
James Allen
Jane Katz
Jason Leonard
Jaszver Bauzon
Jeffrey Hunt
Jelani Millard
Joan Craffey
John Mackey
Jonas Altman-Kurosaki
Jordan George
Jose Faria
Jose Luis Orbegozo
Joshua Storch
Joshua Wechsler
Jun Maruta
Katrina Perito
Keith Cataldo
Kimberly Edmonds
Kirsten Kellstrom
Lauren Byron
Lindsay Hall
Lindsay Honorof
Luis Arias
Marc Gershel
Marc Madonia
Margaret Sagan
Maria Amate-mathieu
Marie Vellucci
Marielle Balz
Mark Grashow
Mark Heller
Mark Sy
Matthew Tambellini
Michael Britvan
Michelle Davidson
Michelle Pliskin
Mylo Cheng
Nancy Steadman Martin
Nathalie Barbanel
Nikki Holbrook
Olivia Mast
Owen Coughlan
Radenko Miskovic
Rafael De Bustamante
Rich Bernstein
Robert Nielsen
Scott Hansen
Sharon Snyder
Sidney Nakahodo
Spencer Neyland
Stan Filatov
Stephen Carroll
Stephen Yang
Steven Goran
Theresa McCartney
Thomas Cantwell
Ting Lei
Todd Knapp
Tom Malcolm
William Hodgess
William Klein
Clubs
AGUA
ARMY
BCTM
BERK
BURN
CHEL
CONN
FINS
GSM
LIEM
LTMM
METR
NYCH
POST
RA
REDT
TNYA
UC05
UC06
XCL
Name
Club
Age
Group
Sex
Swim
Time
Place
Mixed 100 SC M Free
Luis Arias
AGUA
25-29
Male
NS
0
William Klein
BCTM
55-59
Male
NS
0
Stephen Carroll
NYCH
25-29
Male
NS
0
Brian Koralewski
POST
25-29
Male
NS
0
Lauren Byron
RA
35-39
Female
NS
0
Craig Goodwin-Ortiz de Leó
TNYA
35-39
Male
NS
0
Jacek Slowikowski
TNYA
30-34
Male
NS
0
Alexander Bezugliy
UC06
30-34
Male
NS
0
Joshua Wechsler
UC06
35-39
Male
NS
0
Eric Zhai
BCTM
30-34
Male
57.24
1
Mark Sy
UC06
30-34
Male
57.36
2
Michael Britvan
AGUA
25-29
Male
1:00.53
1
Mylo Cheng
BCTM
25-29
Male
1:00.61
2
Jason Leonard
BCTM
25-29
Male
1:00.76
3
Owen Coughlan
BCTM
30-34
Male
1:05.15
3
Grace Chang
BCTM
18-24
Female
1:06.72
1
Marielle Balz
AGUA
18-24
Female
1:06.80
2
Craig Saint-Amour
AGUA
60-64
Male
1:07.24
1
Bradford Butler
BCTM
50-54
Male
1:08.34
1
Matthew Tambellini
BCTM
30-34
Male
1:09.61
4
William Hodgess
NYCH
30-34
Male
1:09.72
5
Elke Hofmann
FINS
40-44
Female
1:09.82
1
Beth Giersch
BCTM
35-39
Female
1:11.73
1
John Mackey
AGUA
35-39
Male
1:11.99
6
Lindsay Honorof
BCTM
25-29
Female
1:15.67
1
Jordan George
BCTM
50-54
Male
1:18.41
2
Alisha Kennell
BCTM
30-34
Female
1:20.02
1
Jeffrey Hunt
BCTM
25-29
Male
1:21.47
4
Mark Heller
UC06
55-59
Male
1:23.84
1
Robert Nielsen
TNYA
30-34
Male
1:24.85
7
Colette Berry
REDT
30-34
Female
1:27.54
2
Bob Kolonkowski
AGUA
65-69
Male
1:29.18
1
Alister Ramirez-Marquez
AGUA
50-54
Male
1:30.42
3
Sharon Snyder
AGUA
55-59
Female
1:52.80
1
Jose Luis Orbegozo
AGUA
45-49
Male
1:52.83
1