Results By Club
2022 End of Summer Spectacular LCM Swim Meet
Saturday, August 27, 2022
Club O*H*
Search Criteria
Results
Events
1
400M Free LC
2
200M Fly LC
4
50M Free LC
5
200M Breast LC
6
50M Back LC
7
100M Fly LC
8
200M IM LC
9
100M Free LC
11
200M Back LC
12
50M Breast LC
14
50M Fly LC
15
100M Breast LC
16
200M Free LC
17
100M Back LC
18
400M IM LC
19
800M Free LC
20
1500M Free LC
Age
Groups
18-24 F
18-24 M
25-29 F
25-29 M
30-34 F
30-34 M
35-39 F
35-39 M
40-44 F
40-44 M
45-49 F
45-49 M
50-54 F
50-54 M
55-59 F
55-59 M
60-64 F
60-64 M
65-69 F
65-69 M
70-74 F
70-74 M
75-79 F
75-79 M
80-84 F
80-84 M
85-89 F
85-89 M
90-94 F
90-94 M
95-99 F
95-99 M
100-104 F
100-104 M
105-109 F
105-109 M
Swimmers
Alex Machovina
Ann Marshfield
Anne Hegnauer
Bianca Macanga
Bill White
Blythe Jonas
Brian McHale
Cal Beattie
Cameron Rose
Charles Gerheim
Cindy Wildman
Craig Finger
Craig Murray
Cynthia Druckenbrod
Dan Glaser-Garbrick
Daniel Dudley
Daniel Lisy
Daniel Littman
Daniel Miller
David Mitchell
Deane Malaker
Diane Spence
Drew Darling
Duane Grassell
Edward Borsuk
Elizabeth Merena
Erich Snyder
Erik Lokensgard
Frank Thompson
Franklin Halley
Fredy Arnold
George Fiffick
Gloria Patricia
Gregory Turocy
Griffin Patterson
Jack Hill
Jakub Petyniak
James Janasko
James Ritter
James Thornton
Jay Definis
Jenna Halupnik
Jennifer Savage
Jim Callahan
Joe Collum
John Scalli
Jonathan Goler
Jonathan Henning
Judith Norton
Julie Stupi
Julio Aponte
Justin Pasquesi
Kathleen Widland
Kathy Piech-Lukas
Kristen Troyer
Kristi Tabaj
Kristin Mulica
Laura Wright
Lawrence Terkel
Lisa Ceddia
Lisa Turner
Lisa Witt
Lucy Ventura
Luise Easton
Mark Lowney
Matthew Weber
Maureen Cantwell
Melinda Smith
Melissa Figula
Melissa Koppenhoefer
Neil Wasserman
Pam Beck
Patricia Borowski
Philip Fischer
Richard Mitchell
Richard Tompkins
Robert Duguay
Robyn Addie
Ryan McKinley
Sallie Bartkowiak
Sarah King
Scott Gabbard
Sid Hall
Stephen Wargo
Steven Hill
Susan Meyers
Susan Paris
Susan Ritter
Thomas Dinh
Thomas Herringer
Thomas Spence
Todd Jasinski
William Dorsch
Yoshi Oyakawa
Zachary Fischer
Clubs
1776
CAQT
COAS
CONN
CSPM
DAS
GAJA
INDY
LTDUB
MARY
MESC
MHSM
MICH
MPMC
NAM
O*H*
OHAAC
PCY
RAZR
SFTL
SHARK
SHSH
SKY
TPIT
UC04
UC06
UC12
UC17
UC18
Name
Club
Age
Group
Sex
Swim
Time
Place
Event 1 Mixed 400 LC M Free
Thomas Dinh
O*H*
25-29
Male
5:05.48
3
Edward Borsuk
O*H*
65-69
Male
5:31.47
1
Craig Finger
O*H*
60-64
Male
5:47.00
1
Diane Spence
O*H*
65-69
Female
6:15.46
3
Stephen Wargo
O*H*
65-69
Male
6:21.10
3
Laura Wright
O*H*
60-64
Female
6:54.63
1
Lisa Turner
O*H*
65-69
Female
7:20.03
4
Charles Gerheim
O*H*
75-79
Male
8:45.87
1
Thomas Spence
O*H*
75-79
Male
8:50.04
2
Susan Paris
O*H*
75-79
Female
8:51.44
1
Sid Hall
O*H*
85-89
Male
9:15.64
1
Luise Easton
O*H*
80-84
Female
9:38.69
1
Anne Hegnauer
O*H*
75-79
Female
11:43.43
2
Event 4 Mixed 50 LC M Free
Yoshi Oyakawa
O*H*
85-89
Male
NS
0
Deane Malaker
O*H*
90-94
Male
NS
0
Jonathan Henning
O*H*
25-29
Male
27.57
3
Craig Finger
O*H*
60-64
Male
30.79
2
Richard Mitchell
O*H*
60-64
Male
31.37
3
Kristen Troyer
O*H*
25-29
Female
32.38
1
Lawrence Terkel
O*H*
75-79
Male
32.86
1
William Dorsch
O*H*
70-74
Male
35.28
3
Jennifer Savage
O*H*
55-59
Female
35.50
1
Cynthia Druckenbrod
O*H*
50-54
Female
35.77
1
Stephen Wargo
O*H*
65-69
Male
37.15
2
Daniel Littman
O*H*
65-69
Male
37.93
3
Julie Stupi
O*H*
45-49
Female
38.14
2
Pam Beck
O*H*
65-69
Female
39.18
2
Joe Collum
O*H*
25-29
Male
39.62
4
Lisa Turner
O*H*
65-69
Female
39.73
3
Melinda Smith
O*H*
70-74
Female
48.38
1
Susan Paris
O*H*
75-79
Female
53.80
1
Sid Hall
O*H*
85-89
Male
56.95
1
Event 5 Mixed 200 LC M Breast
David Mitchell
O*H*
65-69
Male
NS
0
Cameron Rose
O*H*
45-49
Male
2:50.20
1
Gregory Turocy
O*H*
55-59
Male
3:22.07
2
Kristi Tabaj
O*H*
45-49
Female
3:39.11
1
Diane Spence
O*H*
65-69
Female
3:55.62
1
Daniel Littman
O*H*
65-69
Male
3:59.32
4
Ann Marshfield
O*H*
60-64
Female
4:00.89
1
Laura Wright
O*H*
60-64
Female
4:55.92
0
Event 6 Mixed 50 LC M Back
Jonathan Henning
O*H*
25-29
Male
35.08
1
Cynthia Druckenbrod
O*H*
50-54
Female
46.54
1
Pam Beck
O*H*
65-69
Female
48.52
1
Lisa Turner
O*H*
65-69
Female
51.74
2
Julie Stupi
O*H*
45-49
Female
52.97
3
Yoshi Oyakawa
O*H*
85-89
Male
53.73
1
Sid Hall
O*H*
85-89
Male
1:08.97
2
Luise Easton
O*H*
80-84
Female
1:09.58
1
Anne Hegnauer
O*H*
75-79
Female
1:31.70
1
Event 7 Mixed 100 LC M Fly
Melinda Smith
O*H*
70-74
Female
2:21.22
1
Event 8 Mixed 200 LC M IM
Alex Machovina
O*H*
25-29
Male
2:36.65
1
Cameron Rose
O*H*
45-49
Male
2:41.44
1
Thomas Dinh
O*H*
25-29
Male
2:47.07
2
Craig Finger
O*H*
60-64
Male
2:58.85
2
Kristen Troyer
O*H*
25-29
Female
3:00.51
1
Kristi Tabaj
O*H*
45-49
Female
3:29.37
1
Jay Definis
O*H*
60-64
Male
4:13.64
3
Duane Grassell
O*H*
65-69
Male
4:16.19
4
Event 9 Mixed 100 LC M Free
William Dorsch
O*H*
70-74
Male
NS
0
David Mitchell
O*H*
65-69
Male
NS
0
Deane Malaker
O*H*
90-94
Male
NS
0
Lawrence Terkel
O*H*
75-79
Male
1:21.69
1
Stephen Wargo
O*H*
65-69
Male
1:22.48
2
Jennifer Savage
O*H*
55-59
Female
1:28.22
2
Daniel Littman
O*H*
65-69
Male
1:30.79
3
James Janasko
O*H*
60-64
Male
1:31.84
1
Julie Stupi
O*H*
45-49
Female
1:32.22
1
Laura Wright
O*H*
60-64
Female
1:34.19
1
Joe Collum
O*H*
25-29
Male
1:36.31
4
Thomas Spence
O*H*
75-79
Male
2:01.31
2
Susan Paris
O*H*
75-79
Female
2:03.06
1
Sid Hall
O*H*
85-89
Male
2:06.60
1
Anne Hegnauer
O*H*
75-79
Female
2:25.00
2
Lucy Ventura
O*H*
60-64
Female
2:35.58
2
Event 11 Mixed 200 LC M Back
Judith Norton
O*H*
65-69
Female
3:23.69
1
Kristi Tabaj
O*H*
45-49
Female
3:27.29
1
Duane Grassell
O*H*
65-69
Male
4:17.50
2
Event 12 Mixed 50 LC M Breast
David Mitchell
O*H*
65-69
Male
NS
0
Cameron Rose
O*H*
45-49
Male
33.56
1
Jonathan Henning
O*H*
25-29
Male
38.20
1
Gregory Turocy
O*H*
55-59
Male
38.79
2
Richard Mitchell
O*H*
60-64
Male
40.35
1
Lawrence Terkel
O*H*
75-79
Male
47.42
1
Jennifer Savage
O*H*
55-59
Female
47.47
1
Cynthia Druckenbrod
O*H*
50-54
Female
48.81
1
James Janasko
O*H*
60-64
Male
48.92
2
Ann Marshfield
O*H*
60-64
Female
51.25
1
Lisa Turner
O*H*
65-69
Female
53.43
1
Melinda Smith
O*H*
70-74
Female
54.38
1
Pam Beck
O*H*
65-69
Female
54.48
2
Julie Stupi
O*H*
45-49
Female
58.58
1
Luise Easton
O*H*
80-84
Female
1:17.10
1
Anne Hegnauer
O*H*
75-79
Female
1:28.33
1
Event 14 Mixed 50 LC M Fly
Jonathan Henning
O*H*
25-29
Male
32.24
1
Craig Finger
O*H*
60-64
Male
34.01
1
Jennifer Savage
O*H*
55-59
Female
41.33
1
Pam Beck
O*H*
65-69
Female
44.77
1
Lawrence Terkel
O*H*
75-79
Male
44.98
1
Jay Definis
O*H*
60-64
Male
53.56
2
Julie Stupi
O*H*
45-49
Female
53.65
1
Gloria Patricia
O*H*
60-64
Female
1:06.98
2
Anne Hegnauer
O*H*
75-79
Female
1:16.22
1
Event 15 Mixed 100 LC M Breast
James Janasko
O*H*
60-64
Male
NS
0
Jennifer Savage
O*H*
55-59
Female
NS
0
Melinda Smith
O*H*
70-74
Female
NS
0
Luise Easton
O*H*
80-84
Female
NS
0
Cameron Rose
O*H*
45-49
Male
1:16.79
1
Richard Mitchell
O*H*
60-64
Male
1:30.44
3
Diane Spence
O*H*
65-69
Female
1:52.01
1
Daniel Littman
O*H*
65-69
Male
1:52.75
4
Ann Marshfield
O*H*
60-64
Female
1:53.90
1
Lawrence Terkel
O*H*
75-79
Male
1:56.45
1
Pam Beck
O*H*
65-69
Female
2:04.03
2
Anne Hegnauer
O*H*
75-79
Female
3:37.36
1
Event 16 Mixed 200 LC M Free
Lucy Ventura
O*H*
60-64
Female
NS
0
David Mitchell
O*H*
65-69
Male
NS
0
Craig Finger
O*H*
60-64
Male
NS
0
Alex Machovina
O*H*
25-29
Male
2:17.54
3
Thomas Dinh
O*H*
25-29
Male
2:25.63
5
Kristen Troyer
O*H*
25-29
Female
2:28.93
1
Edward Borsuk
O*H*
65-69
Male
2:42.18
2
Gregory Turocy
O*H*
55-59
Male
2:44.43
1
Stephen Wargo
O*H*
65-69
Male
3:00.30
3
Kristi Tabaj
O*H*
45-49
Female
3:11.24
1
Laura Wright
O*H*
60-64
Female
3:18.76
1
Melinda Smith
O*H*
70-74
Female
3:53.94
1
Susan Paris
O*H*
75-79
Female
4:19.55
1
Thomas Spence
O*H*
75-79
Male
4:20.32
1
Sid Hall
O*H*
85-89
Male
4:35.48
1
Event 17 Mixed 100 LC M Back
Jennifer Savage
O*H*
55-59
Female
NS
0
Pam Beck
O*H*
65-69
Female
1:55.43
1
Duane Grassell
O*H*
65-69
Male
1:57.76
1
Sid Hall
O*H*
85-89
Male
2:38.99
1
Event 18 Mixed 400 LC M IM
Cameron Rose
O*H*
45-49
Male
6:01.56
1
Event 19 Mixed 800 LC M Free
Laura Wright
O*H*
60-64
Female
NS
0
David Mitchell
O*H*
65-69
Male
NS
0
Luise Easton
O*H*
80-84
Female
NS
0
Judith Norton
O*H*
65-69
Female
12:30.62
1
Cynthia Druckenbrod
O*H*
50-54
Female
14:16.90
2
Charles Gerheim
O*H*
75-79
Male
17:31.31
1
Cindy Wildman
O*H*
70-74
Female
23:30.53
1
Event 20 Mixed 1500 LC M Free
Luise Easton
O*H*
80-84
Female
NS
0
Jonathan Henning
O*H*
25-29
Male
18:43.62
2
Kristen Troyer
O*H*
25-29
Female
20:11.10
1
Alex Machovina
O*H*
25-29
Male
20:27.33
4
Edward Borsuk
O*H*
65-69
Male
21:27.85
3
John Scalli
O*H*
25-29
Male
21:32.13
5
Diane Spence
O*H*
65-69
Female
24:59.17
1
Stephen Wargo
O*H*
65-69
Male
25:03.16
4
Laura Wright
O*H*
60-64
Female
26:38.20
1
Lisa Turner
O*H*
65-69
Female
26:59.38
2
Thomas Spence
O*H*
75-79
Male
33:39.22
1
Susan Paris
O*H*
75-79
Female
35:24.40
1
Event 119 Mixed 800 LC M Free
Luise Easton
O*H*
80-84
Female
NS
0
Edward Borsuk
O*H*
65-69
Male
11:27.70
2
Diane Spence
O*H*
65-69
Female
13:13.05
1
Laura Wright
O*H*
60-64
Female
14:06.05
1
Lisa Turner
O*H*
65-69
Female
14:20.84
2
Susan Paris
O*H*
75-79
Female
18:38.73
1