Results By Age Group
9th Bearcat Masters SCM Invitational
Saturday, October 24, 2015
Male 30-34 Age Group
Search Criteria
Results
Events
4
200M Free SC
5
100M Back SC
6
50M Free SC
7
200M IM SC
8
100M Fly SC
9
50M Breast SC
13
200M Back SC
14
100M Breast SC
15
50M Back SC
16
200M Fly SC
17
100M Free SC
18
50M Fly SC
19
200M Breast SC
20
100M IM SC
Age
Groups
18-24 F
18-24 M
25-29 F
25-29 M
30-34 F
30-34 M
35-39 F
35-39 M
40-44 F
40-44 M
45-49 F
45-49 M
50-54 F
50-54 M
55-59 F
55-59 M
60-64 F
60-64 M
65-69 F
65-69 M
70-74 F
70-74 M
75-79 F
75-79 M
80-84 F
80-84 M
85-89 F
85-89 M
90-94 F
90-94 M
95-99 F
95-99 M
100-104 F
100-104 M
105-109 F
105-109 M
Swimmers
Adele Goldberg
Alan Heskins
Alexander Bezugliy
Alisha Kennell
Alister Ramirez-Marquez
Andrew Kane
Ariel Osharenko
Barbara Charles
Benjamin Wyckoff
Bernardo Palomera
Beth Giersch
Bob Kolonkowski
Bradford Butler
Brian Goldberg
Brian Koralewski
Bridget Sisk
Cecile Martineau
Charles Smith
Christopher Luboja
Cipriana Cuevas
Colette Berry
Craig Goodwin-Ortiz de LeĆ³
Craig Saint-Amour
David Graubard
Douglas Gallagher
Edward Wallace
Elke Hofmann
Elyssa Johnson
Eric Bugby
Eric Zhai
Garcia Nicholas
Garcia Nick
Gary Biester
Grace Chang
Honorata Zaklicki
Ivana Nitzova
Jacek Slowikowski
Jaimie Monahan
James Allen
Jane Katz
Jason Leonard
Jaszver Bauzon
Jeffrey Hunt
Jelani Millard
Joan Craffey
John Mackey
Jonas Altman-Kurosaki
Jordan George
Jose Faria
Jose Luis Orbegozo
Joshua Storch
Joshua Wechsler
Jun Maruta
Katrina Perito
Keith Cataldo
Kimberly Edmonds
Kirsten Kellstrom
Lauren Byron
Lindsay Hall
Lindsay Honorof
Luis Arias
Marc Gershel
Marc Madonia
Margaret Sagan
Maria Amate-mathieu
Marie Vellucci
Marielle Balz
Mark Grashow
Mark Heller
Mark Sy
Matthew Tambellini
Michael Britvan
Michelle Davidson
Michelle Pliskin
Mylo Cheng
Nancy Steadman Martin
Nathalie Barbanel
Nikki Holbrook
Olivia Mast
Owen Coughlan
Radenko Miskovic
Rafael De Bustamante
Rich Bernstein
Robert Nielsen
Scott Hansen
Sharon Snyder
Sidney Nakahodo
Spencer Neyland
Stan Filatov
Stephen Carroll
Stephen Yang
Steven Goran
Theresa McCartney
Thomas Cantwell
Ting Lei
Todd Knapp
Tom Malcolm
William Hodgess
William Klein
Clubs
AGUA
ARMY
BCTM
BERK
BURN
CHEL
CONN
FINS
GSM
LIEM
LTMM
METR
NYCH
POST
RA
REDT
TNYA
UC05
UC06
XCL
Name
Club
Sex
Swim
Time
Place
Event 4 Mixed 200 SC M Free
Scott Hansen
BCTM
Male
2:04.58
1
Eric Bugby
ARMY
Male
2:04.89
2
Mark Sy
UC06
Male
2:05.57
3
Joshua Storch
REDT
Male
2:22.79
4
Matthew Tambellini
BCTM
Male
2:27.85
5
Event 5 Mixed 100 SC M Back
Alexander Bezugliy
UC06
Male
NS
0
Event 6 Mixed 50 SC M Free
Owen Coughlan
BCTM
Male
28.26
1
Matthew Tambellini
BCTM
Male
29.98
2
William Hodgess
NYCH
Male
31.03
3
Robert Nielsen
TNYA
Male
34.87
4
Event 7 Mixed 200 SC M IM
Alexander Bezugliy
UC06
Male
NS
0
Eric Zhai
BCTM
Male
2:26.26
1
Joshua Storch
REDT
Male
2:36.06
2
Matthew Tambellini
BCTM
Male
2:51.28
3
Event 8 Mixed 100 SC M Fly
Jacek Slowikowski
TNYA
Male
NS
0
Scott Hansen
BCTM
Male
1:00.66
1
Mark Sy
UC06
Male
1:01.77
2
Event 9 Mixed 50 SC M Breast
Alan Heskins
NYCH
Male
31.37
1
Ariel Osharenko
UC06
Male
36.91
2
Owen Coughlan
BCTM
Male
38.38
3
Event 13 Mixed 200 SC M Back
Eric Bugby
ARMY
Male
NS
0
Mark Sy
UC06
Male
2:36.29
1
Joshua Storch
REDT
Male
2:41.71
2
Event 14 Mixed 100 SC M Breast
Alexander Bezugliy
UC06
Male
NS
0
Eric Zhai
BCTM
Male
1:15.77
1
Event 15 Mixed 50 SC M Back
Jacek Slowikowski
TNYA
Male
NS
0
Owen Coughlan
BCTM
Male
34.26
1
Event 16 Mixed 200 SC M Fly
Scott Hansen
BCTM
Male
2:23.86
1
Event 17 Mixed 100 SC M Free
Jacek Slowikowski
TNYA
Male
NS
0
Alexander Bezugliy
UC06
Male
NS
0
Eric Zhai
BCTM
Male
57.24
1
Mark Sy
UC06
Male
57.36
2
Owen Coughlan
BCTM
Male
1:05.15
3
Matthew Tambellini
BCTM
Male
1:09.61
4
William Hodgess
NYCH
Male
1:09.72
5
Robert Nielsen
TNYA
Male
1:24.85
7
Event 18 Mixed 50 SC M Fly
William Hodgess
NYCH
Male
NS
0
Jaszver Bauzon
BCTM
Male
30.16
1
Event 19 Mixed 200 SC M Breast
Joshua Storch
REDT
Male
2:48.70
1
Event 20 Mixed 100 SC M IM
Eric Bugby
ARMY
Male
NS
0
Scott Hansen
BCTM
Male
1:05.26
1
Jaszver Bauzon
BCTM
Male
1:13.81
2